Słów kilka o tłumikach

Tłumik jest urządzeniem, które eliminuje częściowo lub całkowicie drgania i hałas wytwarzany przez układ elektroniczny samochodu. Stąd istotne jest właściwe dobranie tłumika do danego rodzaju auta, tak by właściwości tłumienia hałasu i drgań były optymalnie wykorzystane.

Dysponujemy bogatą ofertą tłumików do każdego modelu samochodu a nasze ceny są bardzo atrakcyjne na rynku. Zwracamy też uwagę na jakość wykonania i pochodzenie gdyż tłumik ze swej istoty jest częścią narażoną na szybkie rdzewienie. Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi i sprawdzonymi dostawcami i producentami.

Podczas przeglądu samochodu w naszym warsztacie, dokonujemy analizy stanu technicznego układu wydechowego i jeśli zauważymy uszkodzenie tłumika lub katalizatora, proponujemy ich wymianę na nowe.

Czasami uszkodzone są gumowe wieszaki, wystarczy wówczas wymienić je na nowe, gdyż uszkodzone mogą negatywnie wpływać na sam tłumik.

Nieszczelności układu wydechowego mogą powodować wadliwe uszczelki. Nie wymienienie ich może skutkować wypaleniem złączy tłumików i w efekcie ich szybszym zużyciem.

Jeżeli katalizator jest uszkodzony należy go wymienić gdyż nie oczyszcza on spalin i może doprowadzić do uszkodzenia sondy lambda.

Każdorazowo kompleksowo sprawdzamy stan wszystkich elementów układu wydechowego. Żadna z usterek i wad nie jest w stanie ukryć się przed doświadczonym okiem naszych specjalistów.

Spawanie nieszczelności wydechu | Wymiana tłumików, katalizatorów, strumienic, złączy elastycznych | Likwidacja pisków układu wydechowego